Ağ Güvenliği (CCNA Security) Eğitimi ve Kitabı

Günümüzün trend konularından biri de siber güvenlik. Ağ güvenliği de siber güvenliğin parçalarından biri. Ağ güvenliği konusunda Cisco’nun birçok eğitimi ve sertifikası var. Bunların giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz CCNA Security sertifikası ve eğitimi için bir Türkçe kaynak oluşturmak eskiden beri projelerimden biriydi. An itibarıyla hem kitap hem de Udemy eğitimi için çalışmalara başladım. Kitabımı bu sefer e-kitap olarak yayınlayacağım. Kobo üzerinden ön siparişe açılan kitabı hem %50 indirimli hem de hediyeli olarak alabilirsiniz. Kobo’dan Ağ Güvenliği (CCNA Security) Kitabı için ön sipariş verenler Udemy CCNA Security eğitimini hediye olarak alabilecekler. Ön sipariş ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Ağlar büyüdükçe ve teknoloji ilerledikçe siber tehditler de artarak devam ediyor. Her saat başı yeni bir tehdit ortaya çıkıyor ve siber güvenlik şirketleri bu tür kötü niyetli saldırıların bilgisayarlarımızı ve ağlarımızı ele geçirmesini önlemek ve azaltmak için mücadele ediyor.

Cisco, ağ güvenliğinin önemine karşılık bu alanda kariyerinize başlayabilceğiniz bir sertifika oluşturdu; CCNA Security. Bu sertifikasyon, Cisco yönlendiricileri ve anahtarları kullanarak ağınızın güvenliğini sağlamaya yönelik tehditleri anlamaya ve hatta Cisco Adaptive Security Appliance’ı ( ASA ) yapılandırmaya odaklanır . Bu sertifikayı aldıktan sonra, bir ağ güvenlik mühendisi olarak çalışabilir ve bu tür tehditlerin ağınıza girmesini engelleyebilir ve önleyebilirsiniz.

2 yorum

  1. Merhaba,

    “Kitabımı bu sefer e-kitap olarak yayınlayacağım. Kobo üzerinden ön siparişe açılan kitabı hem %50 indirimli hem de hediyeli olarak alabilirsiniz.” yazmışsınız. linke tıklayıp kitabı ön sipariş ver diyorum fakat 39 tl diyor %50 hali mi bu yoksa 19,50 lira mı ödeyeceğiz ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*