Hakkında


Bu Blog Cemal TANER’in  başta Cisco CCNA eğitimlerinde kursiyerlerine rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış, aynı zamanda ağ , ağ güvenliği ve kişisel bilgisayar güvenliği konularında okumaları sonucu hazırladığı materyalleri paylaştığı bir çevrimiçi öğrenme ortamıdır.

Cemal TANER Hakkında ;

İzmir’de doğdu ve büyüdü. Gazi Üniversitesi mezunudur. Gopher protokolünü kullanacak kadar eski bir İnternet kullanıcısı ve BNC jak takacak kadar eski bir networkçüdür. 1996 yılından beri eğitimci, serbest yazar, formatçı vb. bir çok işle meşgul oldu. Son yıllarda ağırlıkla Cisco CCNA eğitimleri vermektedir. MYK tarafından hazırlanan Bilgisayar Donanım Bakım Elemanı ve Ağ Teknolojiler Elemanı meslek standartlarının geliştirilmesi ve yeterliliklerinin hazırlanması kapsamında danışmanlık yaptı. 2011 yılında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesinde en iyi Cisco Networking Academy eğitmenleri arasında seçilmiştir. Abaküs Kitap tarafından yayımlanan Kali İle Ofansif Güvenlik ve Ağ Yöneticiliğinin Temelleri isimli CCNA müfredatını kapsayan kitapların yazarıdır. Kendi ismini taşıyan blog sayfası ve Youtube kanalında içerik üretmeye ve yeni kitaplar yazmaya devam etmektedir.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.Erkek adamın tuttuğu takım nüfus kağıdında yazar deyip, Konyaspor’u (şu an hangi ligte olduğunu bilmese de) tutmaktadır. TV seyretmez, White Collar, Fringe, Elementary vb. dizileri İnternet’ten takip eder.Yemek yemesini sever, sevdiğini de belli eder zaten. İnsanları ayrım yapmadan sever, Yaradılanı hoş görür Yaratandan ötürü.