Cisco CCNA Kitabı

CCNA eğitimi verdiğim öğrencilerim, CCNA Görsel Eğitim setimi satın alanlar veya CCNA Eğitimi ve sertifikaları hakkında ücretsiz danışmanlık  alanların uzun zamandan beridir sorduğu bir soruydu ” Hocam CCNA sınavına hazırlık için bir Türkçe kitap var mı? İngilizce bolca kaynak olsa da Türkçe ve güncel bir kaynak şimdiye kadar yoktu. Ben de hem zaman darlığından hem de bir kitabın yazara pek bir para kazandıramadığından ( Yayıncıya da kazandırmıyor) şimdiye kadar bir kitap yazmayı düşünmedim. Eğitimlerde elimde derli toplu bir kaynak olsun hem de soranlara bir cevap olsun diye CCNA 200-125 R&S (v3) uyumlu Ağ Yöneticiliğinin Temelleri isimli kitabı yazdım. Sağ olsun Abaküs Yayınevi de kitabı bastı. Eğitim videoları ve Paket Tracer uygulamaları ile de desteklediğim kitabın ön sözünü aşağıda bulabilirsiniz. Kitabı satın almak için ise en aşağıdaki linkler sizi bekliyor.

“Eskiden ağ(network) deyince bir kaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan oluşan bir yapı aklımıza gelirdi. Bugün ise IoT(Internet of Things), yani nesnelerin İnternet’i kavramı karşımıza çıkıyor. Nedir IoT? Evimizdeki kombiden kahve makinesine kadar bir çok şeyin ağın bir parçası olduğunu, birbirleri ile haberleştiklerini ve İnternet’e bağlandıklarını görüyoruz. Önceden, evimizde sadece masa üstü bir bilgisayar, çevirmeli bağlantı ile İnternet’e bağlanırken, bugün laptoptan tablete, cep telefonundan diğer mobil cihazlara kadar sadece bir kişinin evinde 10’a yakın İnternet’e bağlanan cihaz olabiliyor. Bunların anlamı nedir? Network büyüyor ve büyüyecek ve bu alanda daha fazla iş imkanı ortaya çıkacak.
Bilişim alanında iş arayanların karşılaştıkları sorunlardan biri de çeşitli markalara ait sertifikalara sahip olma zorunluluğudur. İş arayan kişiler, bu sertifikaları alabilmek için eğitim kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.
İşte bu nedenlerle ağ teknolojileri alanında çalışan ve veya çalışmak isteyenlerin ihtiyacına cevap verecek bir kitap yazmayı düşündüm. Ağ yöneticiliği için temel olabilecek bu kitap aynı zamanda CCNA 200-125 sınavı için bir rehber olma özelliği de taşıyor. “

İÇİNDEKİLER SAYFASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

NERELERDEN SATIN ALABİLİRİM?