Eğitim Kurumu Seçerken Dikkat Edeceğiniz 10 Özellik
Blog sayfamdaki kaynaklar ,Youtube kanallarımdaki videolar ve CCNA Görsel Eğitim Setim ile  kendi kendine çalışarak CCNA sınavını geçen bir çok takipçim oldu. Lakin bir eğitim kurumundan eğitim almak bize ne kazandırır ve eğitim kurumu seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir ,bu yazıda bu konulara değineceğim.

 

 

Öncelikle bir eğitim kurumundan eğitim almak bize neler kazandırır onlara bakalım. CCNA eğitimini bir eğitim kurumundan alırsanız ileride CCNP sertifikasına hazırlanırken ciddi ve sağlam bir temeliniz olmuş olur.Kendisi çalışarak veya dump ezberleyerek CCNA alanların, CCNP alırken zorlandıkları görülmüştür. CCNA eğitimi alırken bir eğitim kurumuna gittiğinizde ayrıca bir insan networkünün de parçası olmuş olursunuz ve böylece  eğitim kurumunun insan kaynakları portföyünde yer alır iyi de bir öğrenciyseniz  o kurum tarafından sektöre tavsiye edilirsiniz. Bunun yanında iyi bir eğitim kurumunda eğitim aldığınızda iyi hocalarla karşılaşır, Packet Tracer ile değil gerçek cihazlarla laboratuvar yaparsınız.Şimdi gelelim eğitim kurumu seçerken dikkat edeceğimiz 10 özelliğe.

1. Seçtiğiniz eğitim kurumunun Cisco Learning Partner olmasına dikkat ediniz. Zaten ülkemizde bir kaç tane Cisco Learning Partner kurum vardır. Hangi kurumların Cisco Learning Partner olduğunu görmek için Partner Locator sayfasını ziyaret edin. Burada “Gelişmiş Arama Kriteri” ne tıklayarak, Öğrenim İş Ortaklığı bölümünü seçip, Learning Partner – Associate seçeneğine tik koyup Ara butonuna tıklayın.

Ekran Alıntısı2

 
Arama işleminin sonunda Cisco  Learning Partner  kurumların isimleri karşınızda.

Ekran Alıntısıll

 

 

Cisco Learning Partner kurumlar, Cisco tarafından yetkilendirilmişlerdir ve Cisco onaylı döküman ve cihazları kullanırlar.

2.Hali hazırda devam eden bir sınıf varsa, izin isteyerek derse girin ve Hocayı gözlemleyin, teknik bilgisi çok iyi ama eğitim formasyonu zayıf kişilerden eğitim almanız zaman ve para kaybıdır.

3.Eğitim kurumunda güncel IOS’a sahip Router ve Switchler var mı ve sayısı ne kadar? Numune olsun diye 3-5 tane varsa uzak durun.

4.Eğitimde kullanılan materyal güncel mi,yoksa eski bilgilerle dolu slaytlar mı kullanılıyor?

5. Eğitim veren Hocanın kaç yıllık eğitmenlik tecrübesi var, yoksa daha dün yan sınıftan öğrenci olarak çıkıp sizin sınıfa eğitmen olarak mı geldi?

6.Kursiyerlere orijinal doküman mı veriliyor yoksa fotokopi mi?

7.Cisco’dan adınıza düzenlenmiş eğitime katılım belgesi veriliyor mu?

8.Eğitim esnasında Cisco laboratuvarlarına uzaktan erişim sağlayarak pratik yapmanıza imkan tanınıyor mu?

9. Fiyatlar fahiş mi yoksa cebinize uygun ve verileni hak ediyor mu?

10.Kurumda ,Autocad kursundan pasta börek yapımına kadar her türden kurs var mı? Varsa pasta börek yapımını da öğrenmeden ayrılmayın evde lazım olur 🙂

Uzun lafın kısası kurumsal firmaları tercih edin.

 
7 yorum

  1. Merhabalar hocam ,
    hocam ben , bilgisayar agları CCNA egitimini almak istiyorum yanı bilgisayarın alt yapısını falan , yani sıfırdan bu işleri ögrenmek istiyorum , bunun için hocam hangi derslerinizden okumaya başlarsam olur neleri ilk başta ögrenmeliyim ve sizin bana tafsiye edebilijek setleriniz varmı , hocam bana bu konuda yardım edebilirmisiniz…
    Yardımınız için teşekkürler .
    İyi günler …

  2. Hocam merhaba,1. Maddede gideceginiz kursun “Cisco Learning Partner” olmasina dikkat edin demissiniz.bursada ikamet ediyorum.listede sadece istanbulda bulunan kurslar gorunuyor.tavsiyeniz nedir?

  3. Öncelikle ilgi ve alakaniz icin tesekkurler hocam benim sorum su network alaninda bi kurs a gitmek istiyorum ama suda var ki ingilizce ortanin altinda ve bu konuda minimum bir bilgim var ama genel olarak normalin ustunde bilgisayar kullanicisiyim benim bu iste basarabilme durumun nedir heves etmelimiyim etmemelimiyim bu arada ankarada sertifika sahibi kurs varmi bildiginiz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*