Cisco Network Eğitimi
cisco network eğitimi

Bilişimle ilgili bir etkinlik olduğunda hemen Cisco’dan laf açılır. Dün yapılan Bilişim 500 Ödül töreninde de aynısı oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Cisco’nun küresel İnternet trafiği raporundan bahsederek her yıl İnternet trafiğinin katlanarak arttığını söyledi. Durumun özeti her gün İnternet’e bağlanan cihaz sayısı artıyor buna bağlı olarak network alanında eleman ihtiyacı da artıyor ve artacak. Network eğitimleri konusunda en önde gelen eğitimler Cisco Network Eğitimleridir. Ülkemizde teknik eğitimlere özellikle bilişim eğitimlerine bakıldığında  üniversite düzeyinde çoğunlukla yazılım üzerine eğitim verildiği görülmektedir. Ama piyasa gerçeklerine bakarsak sistem ve network alanında da eleman ihtiyacı bulunmakta. İşte bu nedenler IT alanında alan dışı çok insan görüyoruz.

Cisco Network Eğitimleri Neden Önemli?

Bu konuda blogumda çokça yazı olsa da özetle şunu söyleyebilirim. IT alanında iş bulmak isteyenlerin önüne mutlaka Cisco sertifikaları çıkıyor. Bu nedenle Cisco sertifikalı bir eleman olmak bir çok iş başvurusunda sizi namzetlerinizin önüne geçirecektir. Hele yabancı diliniz (İngilizce) varsa dünya çapında iş bulabilir kariyerinizi istediğiniz ülkede planlayabilirsiniz.

Cisco Network Eğitimini Nasıl Alırım?

Bu alanda kariyer yapmak isteyen ve bana soran herkese hep şunu söyledim. CCNA sertifikası ile kalmayın en azından CCNP seviyesine kadar gelin. Hedefiniz CCNP olacağı için sağlam bir CCNA temeliniz olmalı. Sağlam bir CCNA temeli için de iyi bir eğitim kurumundan eğitim almalısınız. Ülkemizin her yerinde maalesef  bu alanda iyi eğitim veren kurum yok. Sadece İstanbul ve Ankara’da kaliteli eğitim kurumları var. İstanbul’da her zaman CCNA Eğitimi için IT Expert firmasını tavsiye ettim. Bu şehirlerin dışında yaşayanlar için veya mesai saatleri eğitim almaya müsait olmayanlar için de tarafımca hazırlanan  CCNA Görsel Eğitim Seti ve CCNA 200-125 hazırlık Rehberi Ağ Yöneticiliğinin Temelleri kitabını tavsiye ederim.

Eğitim setimi veya kitabımı almasanız da CCNA sertifikası ve eğitimleri için sormak istedikleriniz her zaman bana cemaltaner at gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Fakat sizden tek ricam blog sayfamdaki yazıları iyice okumanız. İnanın soracağınız birçok sorunun cevabı zaten blogda verilmiş. Tabi nezaketen hiç bir soruyu cevapsız bırakmasam da hızlı yanıt alabilmeniz  adına bunu tavsiye ederim.

CCNA R&S sınavına hazırlanıyorsanız veya ağ teknolojileri alanında çalışıyorsanız umarım bu yazıyı faydalı bulmuşsunuzdur. CCNA R&S sınavına hazırlık için hazırladığım aşağıdaki kaynaklara göz atmak isteyebilirsiniz.

CCNA R&S Görsel Eğitim Seti

Ağ Yöneticiliğinin Temelleri Kitabı (CCNA R&S v3 ile birebir uyumludur)

Udemy GNS3 ile CCNA Lab Videoları Eğitimi
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*